Географічно, Індія займає центральне становище в Південній Азії. Обмін свої кордону з Пакистаном, Афганістаном (на північний захід), Китаї, Бутані і Непалі (на півночі), М’янма і Бангладеш (на сході). Індія простирається від снігових Гімалаїв на півночі до синіх вод Індійського океану на півдні, і від пісків пустелі Раджастан на заході, до густих лісів Аруначал-Прадеш на сході країни. Південно-захід від Індії промивається від Аравійського моря, в той час як на південно-сході Індії є Бенгальської затоки. З величезною природною красою і дивним архітектурною спадщиною, Індії географічні і культурні багатства потрібно обов’язково оглянути для кожного мандрівника.
Ландшафт на індійському субконтиненті пропонує дивовижний ряд контрастів. Для любителів гір, що підносяться Гімалаїв на півночі, і зелені пагорби Західної та Східної Гат на півдні Індії, відкривається прекрасний місць для альпінізму і трекінгу. Для пляжу і любителів водних видів спорту, протяжну берегову лінію Індії пропонує безліч ідилічних пальмами пляжі. Сонце-поцілував пляжі Гоа і Керала відомі у всьому світі, і є багато менш відомих, але красивих пляжів на узбережжі штату Гуджарат, Махараштра, Карнатака, Таміл-Наду, Андхра-Прадеш, Орісса і Західна Бенгалія. Острівні групи Лакшадвіп, Андаманські і Нікобарські також є домом для багатьох пляжів. Від піщаних пляжів до піщаних дюн, мандрівник може знайти безліч як в Індії. Пустеля Тар в штаті Раджастан відкривається вид на хвилясту піщані дюни розтягування, наскільки око може бачити, ефірні погляд, найбільше користуються на верблюдах. Відміною є вкриті джунглями і тропічною рослинністю ліси Індії. Цінними природними ресурсами, ліси Індії є домом для багатьох видів рідкісних і екзотичних флори і фауни.
Географія Індії включає багато річок і річкових систем, які є основними джерелами зрошення країни та електрифікації. Деякі з великих річок Індії – Ганг, Ямуна, Нармада, Годаварі, Крішна, Кавері і Маханаді. Крім цього, могутні річки Брахмапутра та Інд також потікають через Індію. Ганг, Брахмапутра та Інд беруть початок з Гімалаїв, вони отримують воду від опадів, а також танення льоду. Нармада, Годаварі, Крішна, Маханаді і Кавері відомі як півостровні річки, оскільки вони беруть початок в півострівній Індії. Велика кількість річок півострова формують географію Індії і є сезонними, тому що їх потік залежить від опадів.
Деякі з важливих природних ресурсів, що знаходяться в географії Індії є вугілля, марганець, слюда, залізна руда, боксити, титанова руда, хроміти, природний газ, алмази, нафта і вапняк, виробництво та експорт, стимулюють економічне зростання країни. Індія є четвертою країною за кількістю запасів вугілля у світі. Іншим важливим резервуаром природних ресурсів в географії Індії є ліси. Проте, за оцінками 2009, тільки 6,64,431 кв км площі Індія знаходиться під лісовим покривом, який включає в себе 19,53% від загальної площі країни. Робляться зусилля по збереженню і зміцненню нашого лісового покриву.
Індійський клімат. У середньому, відповідно до географії Індії, клімат коливається від тропічних мусонів на півдні до помірних на півночі, але є багато точок з екстремальними погодними умовами. Можна сказати, що всі сезони є присутніми на індійській землі. З спекотного Ченнаю, де не потрібен светр, навіть у січні, до постійно охолодженого Леху … від мокрого Черрапунджі (Мегхалая) для сухого Джайсалмеру, географія Індія пропонує велику різноманітність кліматичних моделей. У цілому, Індія, через її величезний розмір, не вписується в будь-якій кліматичній зоні. Географію Індії можна розділити в основному на чотири кліматичні зони, а саме альпійську, субтропічну, тропічну і посушливу. Однак, хоч і розділена на різні кліматичні зони, Індія об’єднана в першу чергу чотирма сезонами, тобто зима, літо, просування мусону і відступ мусону.
З точки зору клімату, географія Індії, за винятком Таміл-Наду, тримається досить заданого шаблону. Більшість Індії має досвід зимового періоду з грудня по лютий, а березень-червень є її літніми місяцями. Червень, липень, серпень і вересень складають основу просування мусону майже у всіх частинах країни. Мусон підходить з вологими вітрами; цей раптовий підхід супроводжується грозами і блискавками, відомий як “перерва” в мусоні. У географії Індії, сезон відступаючих мусонів починається після того, як обливши всію Індію мусонні вітри починають відступати. З вересня місяця, опади починають зменшуватися і з наближенням листопада мусон слабшає у основній частині Індії, за винятком Таміл Наду і деяких інших південних штатів, які також отримують дощ із західних кордонів.